בודקים, משווים ומגלים: בסקנקס המחירים המשתלמים ביותר! | מתחייבים להחזר כספי אם לא תהיה 100% שביעות רצון!
בלוג

קאפה, קנבס ומה שביניהם

לאלה מכם שעוסקים בגרפיקה, שרטוט ואומנות המילים “קאפה” ו”קנבס” אינן זרות.

כשמדובר בצרכים אומנותיים עומדות ברשותנו מספר אפשרויות להציג את יצירתנו, קאפה וקנבס הן המועדפות מכיוון שכל אחד מהחומרים נוח לעבודה, ולכן ניתן לראותן לרוב בשימוש סטודנטים לאמנות, כמו גם אמנים מוכרים המציגים את עבודותיהם למכירה בגלריות. הכל על פי צרכיהם וצרכי הקונה.

 

אז מהי בעצם הקאפה?

מדובר במשטח חלק וקשיח, המורכב מ”סנדוויץ” של שכבת חומר ספוגי הנמצא בין שני קרטונים, עובדה ההופכת את

הקאפה נוח לעבודה ויציב במיוחד.

 

ומהו  הקנבס?

בד ארוג העשוי מסיבים צפופים של צמח הקנבס, כאשר משתמשים בו לצורך אומנות, נהוג למתוח אותו על מסגרת עץ וכך הוא נשמר כמשטח ציור חזק ונוח. כבר מאות שנים שבד זה משמש את גדולי הציירים, דה וינצ’י לדוגמא צייר עליו את המונה ליזה.

 

אז איך אתה תרצה שנדפיס את תמונתך?

אומרים שבאמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה. האמת שזה נכון.. באמנות הכל אפשרי.

אבל כדי להיות כנים, נוסיף ונאמר כי ישנם חוקים מסויימים שצריך להכיר בכדי שהיא תצליח ותימכר. קיימים מספר זרמים וסגנונות, הרבה אומנים ויוצרים, וכמובן סוגים שונים של חומרים ודרכי עבודה.

 

כדי להחליט באיזה חומר להשתמש יש מספר דברים שצריך לקחת בחשבון: שיקול כלכלי, שיקול אומנותי, ובעצם מהי מטרתך.

  • האם אתה רוצה שהקיר בסלון ביתך ייראה יוקרתי?
  • יכול להיות שאתה מנסה לבנות דגם של מבנה?
  • אולי אתה רוצה לצאת להפגנה וצריך להכין שלטים?

 

שיקול כלכלי

הקנבס הוא טבעי ויוקרתי, ומשמש כבד ציור איכותי ומיועד לצרכי אומנות גבוהה. ניתן לצייר עליו בצבעי שמן ואקריל. מחיר הדפסה על גיליון קנבס 70X100 עולה בין 375 ל 500 ₪.

הקאפה הוא מוצר כימי תעשייתי שנועד לצרכי יצירה ובניית דגמים, משום כך הוא זול בהרבה. מחיר הדפסה על גיליון קאפה 70X100 עולה בין 230 ל 300 ₪. ללא ספק הקאפה זול יותר.

 

מהי מטרתך

הקאפה- סטודנטים מרבים להשתמש בו לא רק בגלל מחירו אלא גם כי נוח מאוד לצייר עליו ולהכין עליו סקיצות ודגמים של מבנים. במחאות בדרך כלל אנו רואים כי מרבית השלטים המורמים בקהל עשויים קאפה, זאת מכיוון שנוח לצייר ולהדביק עליו מדבקות.

הקנבס- מיועד בעיקר לצרכי אמנות שמטרתם להישמר שנים רבות. ניתן לצייר עליו בצבעי שמן או אקריל וליצור מראה כשל תמונה ממש. לאחרונה זכה הקנבס לעדנה מחודשת. היום כל אחד יכול לתת חיים חדשים לתמונה מרגע מרגש שחווה, במחיר סימלי, ובתוצאה מרהיבה שתישאר לעוד שנים רבות.

 

השיקול האומנותי

זה למעשה השיקול העיקרי כשעוסקים בתחום. אף על פי שהקאפה זול וקל יותר ליצירה חובבנית, הוא פחות עמיד במבחן הזמן. ולכן אם מדובר “בעוד” עבודת גמר להגשה, תוכלו להסתפק בקאפה, אך אם ביצירת אומנות מיוחדת לבית או למשרד העמידה לאורך שנים חשקה נפשכם, תמונות איכות על בד קנבס מבריק או מט זה בדיוק המוצר עבורכם.

 התחל בחווית היצירה

X

28% הנחה

יש! יש! יש!

31.5.17

לקבלת ההנחה
העתק את קוד הקופון בעמוד התשלום:

lovely