להפוך כל תמונה ליצירת אמנות

אם אתם חושבים להדפיס תמונה על קאפה או קנבס, תעיפו מבט על המבצעים של סקנקס ע"י לחיצה כאן.

הציור המופשט והאבסטרקטי של הילד מהגן, הצילום במצלמת הטלפון מהחופשה המשפחתית בגליל ואפילו תמונה מעניינת שנמצאה ברשת, כל אלו, ואלפי צילומים, תמונות ורגעי קסם מצולמים אחרים, יכולים להיות מונצחים ומוצגים לגאוות עולם בעזרת טכניקה של הדפסה על קנבס, טכניקה שהולכת ומתפתחת מדי יום והופכת לפופולארית ולנגישה יותר ויותר.
 
בד הקנבס האיכותי שימש, לאורך שנים ארוכות, ארכיטקטים וציירים מדופלמים, לצורך שרטוט, איור וציור ובשנים האחרונות הולך ומשתרש השימוש בו גם לצרכי הדפסה באיכות גבוהה. הדפסה על קנבס היא מאפיין של ההתקדמות הטכנולוגית בתחום הסריקה, העיבוד ויכולות ההדפסה על בדים וניירות, שבעבר הלא רחוק נדמה היה שאי אפשר להשתמש בהם לצרכים אלו. השימוש הראשוני בבדים אלו לצרכי הדפסה ושכפול היה של אותם אמנים שכבר נהגו להשתמש בהם, ורצו ליצור רפליקות והעתקים של יצירותיהם לצרכי שיווק ומסחר. כאשר הלכו מכונות הדפוס התעשייתיות, ולאחר מכן הביתיות, והשתכללו, כך גם היכולת של כל אחד ואחת מאיתנו ליצור תמונה או ציור באמצעות הדפסה על קנבס הלכה והפכה לקלה יותר ולמהירה יותר.
 
שיטות הדפסה נפוצות על קנבס
 
ישנן שתי שיטות מקובלות ופופולאריות לשם הדפסה על קנבס והן שיטת “סולבנט” ושיטת “פיגמנט”. שימוש בסולבנט פירושו להשתמש בצבע על בסיס שמן שעמיד יותר בפני פגעי מזג אוויר ואקלים כמו שמש, רוחות, גשם וכיוצא באלו. השימוש בו נפוץ, ולא מפתיע, לתערוכות המתקיימות במקומות פתוחים או למטרות הצגה פומבית ופתוחה לקהל הרחב. שימוש בשיטת הפיגמנט משמעותה שימוש בדיו שהוא לא עמיד בפני תנאי מזג אוויר חיצוניים אך יכול לספק ללקוח ולמדפיס אפשרות ליצירת גוונים רבים ודיוק רב יותר בהדפסה- אכן איכות מנצחת.
 
כאשר אופנת ההדפסה על חולצות, בדים וניירות הולכת והופכת לפופולארית ולמקובלת יותר, כמו גם לנגישה ולפשוטה יותר להשגה, ברור כי הדפסה על קנבס יכולה להפוך גם תמונה דיגיטאלית פשוטה ולא איכותית ליצירת מופת מעוצבת ורבת משמעות, שתיתלה במקום מרכזי ותשמש מקור לגאווה ליוצר שלה ולאנשים המופיעים בה. ובעוד שכיום עדיין אין מכונות דפוס ביתיות המסוגלות לספק את התוצרת הזו, הרי שבטווח הזמן הנראה לעין נדמה כי גם עניין זה ייפתר.