כל תמונה צריכה מסגרת

אם אתם חושבים להדפיס תמונה על קאפה או קנבס, תעיפו מבט על המבצעים של סקנקס ע"י לחיצה כאן.

מסגרות לתמונות
בעידן המודרני תמונות תופסות חלק בלתי נפרד ואף מרכזי בתרבות, כאמצעי להצגת חיי החברה והמשפחה לעין הציבור ולשימורו. לפיכך, ישנה חשיבות לאופן ההצגה, על כל רבדיו, הבא לידי ביטוי בשימוש במסגרות לתמונות. כשמה כן היא, המסגרת סוגרת על התמונה בחלל ומעניקה לה תחום ובידול, משמשת כאמצעי הבלטה להקרין למתבונן את הפרטים בה.
 
חומרים וטקסטורות 
ישנה קשת רחבה של אפשרויות לבחירה ע”מ לתת מענה לדרישות הצרכן בהתאם לצרכיו: העלות שאפשרית למימוש מכיסו, סגנונו של הלקוח וטעמו העיצובי וכיצד מעוניין שהמסגרות לתמונות תשקפנה את החוויה שנתפסה בעין המצלמה. כמו כן, יש להתחשב בטעמים פרקטיים- העדפת חומרים מסוימים על פני אחרים כאשר מדובר במקום בעל תנאים לא אופטימליים, כדוגמת חדר בו הלחות גבוהה. יש אף להתחשב בטעמים אסתטיים כגון: הצבעים השולטים בתמונה או אלו שברצוננו להדגיש, צבע הקיר או הרהיטים בקרבתם ימוקמו מסגרות התמונות.

המגוון נע בין פוליאריטן מוקצף – זול ומגיע בשלל דוגמאות וצבעים, אך חסר ייחוד; מסגרות עץ – מציגות פשטות טבעית, יש בהן מן ההידור ועל כן יקרות יותר; מסגרות מטאליות (אלומיניום\כרום\זהב\ברונזה\כסף) – יקרות, מהודרות מאוד, אך חסרות חמימות; מסגרות זכוכית\קרמיקה – בעלות עיצוב ייחודי, בעלות הפחותה מהמסגרות המטאליות וגבוהה מהפוליאריטן, ושבירות.
 
עובי המסגרות לתמונות וצורתן
בחירת עובי המסגרת משפיע על מספר היבטים: ראשית כל, העלות כמובן, ככל שהמסגרת תהיה עבה יותר כך העלות תעלה. בנוסף, מסגרת עבה עשויה להבליט את הימצאות התמונה במרחב, ומאידך, אם המסגרות לתמונות עבות יתר על המידה, הן עשויות להיות אובר-דומיננטיות כך שהתמונות יתגמדו בנוכחותן ויבלעו.
המסגרות נמכרות עפ”י רוב בהופעתן הבנאלית, כלומר בצורות גאומטריות מוכרות: ריבוע, מלבן, עיגול ואליפסה. בחירה במסגרות כאלה עדיפה כשמבקשים לשמור על קווים נקיים, בחדרים עמוסי רהיטים ואביזרים או לחילופין כאשר התמונות עצמן עתירות פרטים. למחפשי עניין, ניתן לרכוש  דוגמאות נועזות יותר של מסגרות לתמונות בהזמנה אישית בכל חנות מסגור. מסגרות אלה יתאימו לתמונות פשוטות בצבעיהן ובפרטים ויהפכו אותן לאמנות של ממש.
 
בשל כל גורמים אלה ניכרת החשיבות הרבה בבחירת המסגרת. בטרם רכישת מסגרות לתמונות מוטב לבחור תחילה את מיקומן בחדר ולהבטיח התאמת צבע וגודל מבחינת פרופורציונלית במרחב, ורק לאחר מכן לגשת לחנות ולוודא התאמת צבע וגודל של המסגרת ביחס לתמונה עצמה. מומלץ לבדוק אפשרות לקבלת חוות דעת מקצועית בחנות המסגור.