שלבי תהליך ההדפסה על קאפה

אם אתם חושבים להדפיס תמונה על קאפה או קנבס, תעיפו מבט על המבצעים של סקנקס ע"י לחיצה כאן.

מהם שלבי תהליך ההדפסה?

 
קאפה הינו חומר העשוי משתי שכבות בסיסיות של חומר מוקצף, אשר הופכות את העבודה איתו לנוחה, ואת החומר ליציב וקשיח. תהליך ההדפסה על קאפה כולל מספר שלבים עיקריים. בשלב הראשון בוחר הלקוח את התמונה אותה הוא מעוניין להדפיס. סורקים את התמונה ומגדילים אותה לגודל הנדרש. בשלב השני מדפיסים את התמונה על נייר צילום מיוחד, וממקמים את התמונה המודפסת על הלוח. הדבקת התמונה על לוח הקאפה נעשה באמצעות דבק מיוחד אשר אינו פוגע בצבעי התמונה ושומר עליה חלקה. ממתינים עד שהדבק מתייבש ומבצעים חיתוך מדויק של השוליים.
 
מומלץ בשלב האחרון לבצע למינציה לתמונה אשר שומר על התמונה ומגן עליה מפני שריטות וחבלות. אופציה נוספת להדפסת תמונות היא הדפסת התמונות על בד הקנבס. בד הקנבס הוא אמנם אחד הבדים הקשיחים, אולם הקאפה היא קשיחה יותר. בדרך כלל כאשר אנו מדפיסים תמונות על קנבס עלינו למתוח את הבד על מסגרת עץ על מנת להקנות לו יציבות ומסגרת, וליצור אפקט של המשכיות לתמונה, לעומת זאת הדפסת תמונות על קאפה אינה מצריכה מסגור.
 
לשתי השיטות יתרונות וחסרונות, וכל אחת מתאימה לשימוש שונה, בהתאם לצרכי הלקוח מבצעים החלטה באיזו צורה לבצע את ההדפסה.
 
מי הם המשתמשים העיקריים בסוג הדפסה זה?

 
הדפסה על קאפה יכולה להיות שימושית לצרכים רבים. בתי עסק רבים המעוניינים לפרסם עצמם בתערוכות או בירידים מבצעים הדפסה על קאפה, מארגנים של תערוכות שונות בוחרים לעיתים כי הפריטים יוצגו בצורה עומדת ויציבה ומשתמשים בקאפה, אוניברסיטאות רבות עושות שימוש בהדפסה על קאפה על מנת ליצור שלטי הכוונה, וגם חנויות, סופרים, גלידריות ומסעדות מזון מהיר מבצעים הדפסה על קאפה לצרכי שילוט והסברה. הדפסה על קאפה נפוצה ושימושית עקב הפשטות והנוחות שלה, ובעיקר בזכות העמידות של החומר.