מתנת פרידה מרגשת על קנבס

אם אתם חושבים להדפיס תמונה על קאפה או קנבס, תעיפו מבט על המבצעים של סקנקס ע"י לחיצה כאן.

סיום תקופה - כתבתה של אלונה רז

קשה לי להאמין שזהו, שנת השירות הלאומי שלי בצפון הארץ עומדת להסתיים, היא עברה כל כך מהר ותאריך הגיוס כבר מחכה לי ממש מעבר לפינה. החזרה למרכז הארץ מלווה ברגשות מנוגדים המתחוללים אצלי, מצד אחד שמחה והתרגשות אינסופיים לקראת השירות הצבאי המעניין שמחכה לי ומצד שני קושי רב להתנתק מהחניכים אותם למדתי להכיר ואיתם חוויתי את ימיי ולילותיי במשך השנה האחרונה. החיבור בינינו אומנם לא היה פשוט בהתחלה, אבל לאט ובהדרגה עם הזמן שעבר נהיינו קרובים והאהבה בינינו פרחה.. ממש כמו אחות גדולה לאחיה הצעירים והשובבים.

 

כבר חודש שאני שומעת אותם מתכננים בלחשושים מפה לאוזן מאחורי גבי רעיונות לטובת מתנת הפרידה שברצונם להעניק לי, בודקים כמה כסף צריך לאסוף עבורם ומי יהיה האחראי לנושא. אני חייבת להודות שזה מצחיק ומפתיע אותי כל פעם מחדש. ביני לבין עצמי אני תוהה האם הם יודעים שגם אני עסוקה בדיוק באותו עניין- איזו מתנת פרידה אני אשאיר להם כזיכרון. בגדול כבר החלטתי: מתנת הפרידה ממני תהיה מחולקת לשניים, משהו כללי וגדול יחסית ל”משרד”, האולם בו שהינו במרבית שעות הפעילות, ובנוסף מתנת פרידה סמלית, אישית לכל אחד מהחבר’ה שתעלה בקרבו זיכרון או בדיחה משותפת בכל פעם שיביט בה.


הרעיון להכין להם תמונה גדולה של כולנו המודפסת על קנבס עלה בראשי כבר לפני זמן רב. ראיתי מתנה שכזו בטקס סיום שנת הלימודים של אחי הבכור לפני מספר שנים, ומראהו של הפוסטר המודפס על קנבס, נחקק בראשי מאז באהבה גדולה. רפרפתי באלבומי התמונות הדיגיטליים הרבים שצברתי במהלך השנה האחרונה, ובחרתי צילום מקסים המתעד רגע בטיול שעשינו במצפה רמון- כולנו קשורים בסנפלינג מעל המכתש הגדול, איש איש והבעתו שמשקפת בדיוק מי הוא.. כמובן שלא עמדתי בפיתוי והוספתי את הכיתוב “תמיד רציתי לראות אתכם תלויים”. בחרתי את הגודל הרצוי, ופה פחות או יותר, נגמרה עבודתי.

 

העברתי את התמונה והמידות בדוא”ל לסטודיו של החברה המבצעת עבודות הדפסה על קנבס, והתוצר? הגיע אליי תוך מספר ימים, והיה כצפוי עוצר נשימה.

 

אחרי התלבטות קצרה יחסית, החלטתי שגם את מתנות הפרידה האישיות אני אזמין באותו המקום. אחרי הכול, אם התוצאה מרשימה וזולה, למה להפסיק? הפעם, בניגוד לתמונה הגדולה, הדפסות הקנבס שהזמנתי היו במסגרת קטנה של כ-20X20 ס”מ. בכל קנבס הופיעה תמונה שלי ושל החניך בסיטואציה משעשעת ובליווי “בדיחה אישית”. כשהגיע היום האחרון התכנסנו יחדיו לטקס העצוב- שמח, הקראנו ברכות והעלנו חוויות. ואתם וודאי יכולים כבר לנחש מה הייתה אחת המתנות שקיבלתי מהם..? כמובן שמדובר בהדפסה על קנבס, רק שאותי הם הצליחו להפתיע עם קולאז’ תמונות מהטיול לחרמון.

 התחל בחווית היצירה