קולאז' של החיים

יוצרים בקלות קולאז׳ תמונות מהמם עם סקנקס, לחצו כאן כדי להתחיל.
זכרו להשתמש בקופון כדי לקבל הנחה של עד 37%!

העידן הטכנולוגי מנגיש עבורנו עולמות שלמים של מידע, שקודם לכן היה הרבה יותר קשה לגלות. באמצעות שיטוט קצר ברחבי האינטרנט ניתן להיחשף בקלות למידע נרחב ונגיש אודות מדינות חדשות, תרבויות, שפות ולמעשה אודות אינספור תחומים שונים.

גם טכנולוגיות הצילום וההדפסה התפתחו מאוד, כך שאם בעבר נהגו לצלם במצלמות פילם ולקבל את הצילומים רק לאחר תהליך פיתוח במעבדה ייעודית, בתהליך שלקח לעיתים לא מעט זמן. כיום באמצעות המצלמות הדיגיטליות ניתן לראות את תוצאת הצילום באופן מיידי על גבי מסך המצלמה או הפלאפון ולהעבירה כקובץ דיגיטלי ישירות אל המחשב.

קלות הצילום - יתרון או חיסרון?

לזמינות של המצלמות הדיגיטליות ישנם יתרונות רבים, אך גם חסרונות. שכן אם בעבר כל צילום נערך בהקפדה יחסית, והתמונות שפותחו הועברו לרוב בצורה מכובדת אל תוך אלבומים, כך שהיה קל ונוח בדרך זו לשמור עליהם ולהביט בהם. הרי שכיום, אף על פי שמונצחים צילומים נפלאים אשר מתעדים לא פעם רגעים מיוחדים, הם נשארים לרוב בתוככי כרטיסי הצילום או בזיכרון של המחשב ואינם זוכים להיות מודפסים ומוצגים באופן ממשי.וכך אותם זיכרונות נותרים להם מאחור, במקום שנוכל ליהנות מהם ולחלוק אותם בקלות עם אנשים וחברים שבאים לבקר.

אולי אף נתקלתם בסיטואציה שבה בדיוק ברגע שקרובי משפחה באו לביקור וביקשתם להציג להם תמונות שצילמתם, לא מצאתם את הכבלים המתאימים לחיבור של המחשב אל הטלוויזיה, או שפשוט איבדתם את כרטיס הזיכרון בו נמצאות כל התמונות של התינוק, באותם רגעים ראשונים שכבר לא יחזרו? ראוי שרגעים וצילומים חד פעמיים שכאלה יהיו זמינים עבורכם ועבור מי שתרצו להציג אותם בפניו. וכרטיסי הזיכרון כנראה שאינם מהווים פתרון ומקום מכובד מספיק עבור התמונות הנבחרות.

פתרון ייחודי לריבוי התמונות - הדפסת קולאז' צילומים.

אחת הדרכים הנהדרות לחלוק זיכרון הינה דרך יצירה של קולאז' איכותי ומפואר אשר יאגד תמונות מאותם רגעים מיוחדים. התמונות יכולות להיות בעלות מכנה משותף מסוים. זו יכולה להיות למשל אסופה של תמונות מטיול מיוחד אליו יצאתם, תמונות מאירוע מסוים או תמונות של בני המשפחה או חברים. את התמונות ניתן לערוך בצורה כזו שלכל אחת יהיה את המקום שלה בתוך הקולאז', וכל אחת מן התמונות תייצג את החלק מאותו זיכרון של תקופה בחיים.

אחת התקופות המיוחדות שרובנו עוברים היא תקופת הלימודים למשל. מידי כמה שנים יחד עם ההכנות למסיבת סוף השנה ישנה גם הכנה של ספר מחזור, ישנו ריטואל מוכר שבו בכל שנה מחפשים אחר רעיונות חדשים שבעזרתם התלמידים יוכלו להיזכר באותם רגעים בזמן, בו הם היו צעירים ועם חיים מלאי אפשרויות בעתיד.

הכנה של קולאז' בו נמצאות תמונות של כל התלמידים וכל אותם רגעים יכולה להיות מתנה נהדרת ומקורית במיוחד עבור התלמידים, כמו גם תחילתה של מסורת חדשה מלבד תמונת המחזור הרגילה שתלויה בחדרים השונים ברחבי בתי הספר.

לסיכום,

בחיים אנו עוברים מסעות שונים ואת אותם מסעות אנו מצלמים כדי לשמור על הזיכרונות לזמן רב. שימוש בקולאז' יכול להיות הזדמנות נהדרת להחיות את אותם זיכרונות ולהתרפק עליהם בצורה הרבה יותר נעימה לעין מאשר תמונות דיגיטליות על גבי מחשב. מה גם שכיום ניתן לעצב קולאז' אישי ואיכותי בקלות ובמהירות, מוזמנים לנסות בעצמכם:

לחצ\י כאן בכדי להיכנס לעורך הקולאז'ים של סקנקס