האיכות מנצחת בהדפסה על קנבס

אם אתם חושבים להדפיס תמונה על קאפה או קנבס, תעיפו מבט על המבצעים של סקנקס ע"י לחיצה כאן.

צריכים לקשט קיר לבן בסלון? מתנה למפקד הוותיק שפורש מהצבא? תמונה לבן שהגיע למצוות? כבר החלטתם שהדפסה על קנבס מתאימה לכל אירוע ומצב? עכשיו אתם רק צריכים לראות איך עושים את זה. ברור שהשלב הראשון הוא בחירת התמונה או הצילום שיודפסו על הבד, אחר כך בחירת הגודל המתאים ואז פנייה לבעל המקצוע שיהפוך את הפנטזיה למציאות ממוסגרת.

 

בשוק מוצעים שירותי הדפסה לרוב, ומכיוון שהרעיון הולך ותופס תאוצה ופופולריות הוא גם הופך לזול, יחסית. דווקא בשל כך יש להקפיד על הנקודות החשובות הבאות, דבר שייאמר לכם בכל בית עסק מקצועי מולו תחליטו לעבוד:

 

• ראשון ואולי החשוב מכל הוא הבד שעליו תודפס התמונה המבוקשת. חשוב שנדע מהו קנבס- מדובר בחומר שעליו מציירים אומנים ושהושאל אחר כבוד לתחום ההדפס בשל היכולת לשמור על האיכות של היצירה. הבד יכול להגיע בשלל גוונים, ובטקסטורות חלקות, במראה מבריק או מט. בכל מקרה חשוב להקפיד שהוא יהיה עשוי 100% כותנה, מכיוון שקנבס המכיל חומרים סינטטיים יהיה פחות עמיד ויציב במסגרת. גם עוביו חשוב – ככל שהוא דק יותר כך איכותו נמוכה, דבר אשר יפגע עם הזמן הן בספיגת הצבע והן ביציבות.

 

• יש לוודא שבית הדפוס הנבחר משתמש בדיו פיגמנטי (להבדיל מדיו מבוסס צבע), נתון אשר מבטיח חיבור מצויין אל הבד לאורך זמן. דיו פיגמנטי עמיד לאורך עשרות שנים ואף יותר וחסין יותר מדהייה.

 

• את ההדפסה על קנבס רצוי לכסות בלכה מכמה סיבות: לכה מגדילה את עמידות היצירה כולה, מחזקת אותה, ובנוסף לתרומה שיש לה למראה הכללי האיכותי, היא גם מהווה שכבת מגן מפני אבק.

 

• את ההדפס יש לקבע אל מסגרת עץ איכותית, רצוי שתהיה עשויה עץ אלון מלא ברוחב של 3-5 ס”מ בהתאם לגודל התמונה, ואם צריך יש להוסיף חיזוקי אמצע (כשהתמונה גדולה מ-70/50 ס”מ).