כיצד ליצור קולאז קנבסים - טיפים ליוצר

יוצרים בקלות קולאז׳ תמונות מהמם עם סקנקס, לחצו כאן כדי להתחיל.
זכרו להשתמש בקופון כדי לקבל הנחה של עד 37%!

קולאז' תמונות הוא אוסף של תמונות המודפסות זו לצד זו בצורות ובגדלים שונים, הקשורות בדרך כלל לאותו נושא.הצילומים המודפסים על קנבס אחד יוצרים אלמנט עיצובי מיוחד אשר מנציח בצורה מקורית רגעים מתקופה מסוימת, מאירוע מיוחד ועוד. על היתרונות שבהדפסת קולאז' תמונות ניתן לקרוא בהרחבה במאמר- "הדפסת קולאז' תמונות על קנבס- מתנה עוצרת נשימה". אך כעת נבקש להתמקד במתן מספר המלצות וטיפים ליצירת קולאז' תמונות מוצלח על קנבס.

5 טיפים ליצירת קולאז קנבס מושלם

קולאז' קנבס, בחירה נכונה של התמונות

בשלב הראשון והחשוב בהכנת קולאז' על קנבס יש להתמקד בבחירה נכונה של התמונות. כאשר רצוי לתת את הדעת לסוג התמונה ולאיכותה. חשוב מאוד להקפיד על בחירה של תמונות איכותיות וברורות. כאשר בהקשר זה יש לציין כי עדיף לא להשתמש בקובץ של תמונה שנשלחה דרך אפליקציית ווטסאפ ודומותיה, כיוון שהאפליקציה מכווצת מאוד את גודל התמונה ופוגמת באיכותה. בהמשך לכך, יש לציין כי אל מערכת יצירת הקולאז'ים של סקנקס ניתן להעלות בעיקר קבצים מסוג jpg, jpeg, gif, png

איך לבחור תמונות לקולאז?

תוכן הקולאז'

רצוי שהתמונות תהיינה בעלות מכנה משותף כלשהו. כך נוכל למשל ליצור קולאז' משפחתי אשר יאגד תמונות של בני המשפחה. כן נוכל ליצור קולאז' אשר יהיה מורכב כולו מתמונות נוף שצולמו בטיול מסוים ועוד. את הקולאז' אף מומלץ להעניק כמתנה באירועים שונים: בימי הולדת, כמתנת שחרור, כמתנה לבן או בת הזוג ועוד, זאת כיוון שבאמצעותו ניתן לחבר באופן מיוחד רגעים מתועדים ושונים מתוך אירוע או תקופה מסוימת.

בחירת המידה והתבנית

את הקולאז' ניתן ליצור בקלות, במהירות ובפשטות ישירות דרך האתר של סקנקס- בו קיימות מס' תבניות אשר מאפשרות לעצב את הקולאז' בהתאמה אישית. במידה ונרצה שתמונה אחת תהיה בולטת יותר, מומלץ לבחור באחת מהתבניות אשר מאפשרות זאת ולמקם את התמונה בחלק הגדול יותר. 

יחד עם זאת, בכדי שכל תמונה, קטנה כגדולה, תוצג באופן ראוי. התבניות במערכת של סקנקס עוצבו כך שמסביב לכל תמונה ישנה מסגרת לבנה וצרה אשר תפקידה להבליט כל תמונה בקולאז'. 

בחירת תבנית מתאימה

בנוסף למערכת יצירת הקולאז'ים של סקנקס, ישנן מספר תוכנות נוספות שבאמצעותן ניתן ליצור קולאז'ים בתבניות נוספות, כדוגמת תוכנת  Shape Collage שהינה נוחה ופשוטה לעבודה. לאחר הכנת קובץ הקולאז' ניתן להעלות ולשלוח אותו להדפסה איכותית על קנבס או על קאפה דרך האתר של סקנקס. - הסבר קצר על התוכנה וסרטון הדגמה בהמשך המאמר.

את הקולאז' שיצרנו ניתן להדפיס בגדלים שונים, כאשר ההמלצה העיקרית היא לנסות ולהתאים בין גודל הקולאז' המודפס לגודל הקיר שעליו הוא עתיד להיתלות. כמו כן, רצוי להדפיס את הקולאז' החל מגודל של 30X30 ס"מ כיוון שבמידה קטנה יותר התמונות עלולות לא לבלוט בצורה מיטבית.

אז להדפיס את הקולאז' על קנבס או על קאפה?

לאחר שבחרנו את המידה הרצויה, נבחר גם את החומר עליו נבקש להדפיס את הקולאז'. אפשרות אחת היא להדפיס את הקולאז' על גבי קנבס, שהינו בד איכותי העשוי מסיבי כותנה או פשתן המתוח על גבי מסגרת עץ. ואופציה נוספת שעליה ניתן להדפיס את הקולאז' היא הקאפה, שהינה לוח חלק וקשיח, העשוי מחומר פולימרי מוקצף ועמיד. שני החומרים איכותיים ומתאימים להדפסה, וקיימים יתרונות לבחירה בכל אחד מהם, אך כאשר נבקש להעניק קולאז' צילומים במתנה או נרצה לתלות אותו בבית, ישנה עדיפות מסוימת להדפיס את הקולאז' על גבי קנבס אשר יישמר בצורה מיטבית לאורך שנים רבות.

איזה כיתוב להוסיף לקולאז' ואיך למקם אותו?

לעיתים נבקש להוסיף לקולאז' התמונות כיתוב כלשהו, במיוחד כאשר נרצה להעניק אותו כמתנה, והדבר בהחלט אפשרי. הכיתוב עשוי להיות איזשהו משפט מיוחד או הקדשה. את הכיתוב ניתן להזין למערכת יצירת הקולאז'ים של סקנקס והמעצבים הגרפיים שלנו ישמחו לסייע לכם בנושא ולהוסיף לתבניות הצילומים את הכיתוב שתחפצו בו. יחד עם זאת מומלץ שהכיתוב לא יהיה גדול מדי או יסתיר חלק גדול מהצילומים. 

סיכום הטיפים

סיכום הטיפים ליצירת קולאז

 התחל בחווית היצירה

 

הסבר קצר על תהליך היצירה באמצעות תוכנת Shape Collage

אם בחרתם ליצור קולאז' באמצעות תוכנת Shape Collage, עליכם בראש ובראשונה להוריד את התוכנה למחשבכם האישי, כאשר ההורדה והשימוש בתוכנה הינם ללא תשלום- קישור להורדה הורדת התוכנה ל Windows / הורדת התוכנה ל Mac/ אפליקציה ב App store - אייפון ואייפד.

לאחר שפתחתם את התוכנה תוכלו פשוט לגרור את הצילומים הנבחרים מהמחשב ואף את כל תיקיית הצילומים. בהמשך עליכם לבחור את התבנית המועדפת עליכם והצילומים יותאמו באופן אוטומטי לתבנית. ישנן תבניות בצורות שונות כדוגמת ריבוע, לב, כוכב, אותיות ואף בצורת בעלי חיים, וישנה אף אופציה לצייר את צורת התבנית בעצמכם. לאחר שבחרתם את הצורה תוכלו להגדיר בתוכנה את המרחק הרצוי בין הצילומים וכן תוכלו להחליף בין המיקומים של התמונות. את הקובץ שנוצר עליכם לשמור במחשב האישי, ולאחר מכן ניתן לשלוח אותו להדפסה ישירות דרך האתר של סקנקס.

 

  

תהליך הביצוע על ידי גרפיקאי 

השלב הראשון בבניית הקולאז הוא שלב בחירת התמונות וצבעו ודוגמתו של הרקע הסובב את התמונות. לאחר מכן, הגרפיקאי ידפיס את היצירה הממוחשבת שלנו על גבי בד הקנבס, ויכרוך אותו סביב מסגרת מעץ, אשר תאפשר את תליית התמונה. לאחר שביצענו את הדפסת הקולאז תתבצע מריחה של הקנבס בשכבת ציפוי אשר מטרתה להגן על הבד. מטרת הציפוי הוא למנוע מריחה של התמונה על גבי הבד, אך חשוב מאוד להקפיד כי החומר המצפה אינו הורס את הבד. לאחר שיושלמו כל השלבים תוכלו לקחת ולעצב את ביתכם באמצעות קולאז קנבס זה, או לתת אותו כמתנה לאהובים ומכרים.

 

הסבר קצר על תהליך היצירה באמצעות המערכת של סקנקס.

יצירת קולאז' תמונות ייחודי דרך המערכת של סקנקס, מתבצעת ישירות דרך האתר ואינה מצריכה הורדה של תוכנה נוספת אל מחשבכם האישי. כדי ליצור את הקולאז' כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לעמוד הייעודי באתר - https://www.scannex.co.il/collage.

לאחר מכן עליכם לבחור את המשטח המועדף להדפסה, את המידה הרצויה וכן את תבנית הקולאז'- כלומר את האופן בו תרצו שהצילומים יהיו מסודרים בהתאמה על גבי המשטח. כעת כל שנותר הוא להעלות את הצילומים הנבחרים ולשבץ אותם בתבנית במיקום המועדף עליכם. כמו כן, בתחתית העמוד ישנה תיבת טקסט בה תוכלו להוסיף כיתוב שיופיע על גבי הקולאז' במידה ותרצו בכך, והמעצבים הגרפיים ידאגו למקם אותו בצורה נכונה ועל פי בקשתכם.  את הקולאז' שיצרתם ניתן לשלוח ישירות להדפסה בקלות, פשטות ובמהירות.

 

וכעת, כשיש לכם את הידע והכלים ליצור את הקולאז' הייחודי שלכם, אז קדימה!

 

 התחל בחווית היצירה